kumluca da çardak şeklinde bulunan halde 1 yıl halcilik yaparak başlamış o dönemin ekonomik durumundan dolayı halciliğe ara vermiştir. 1974-1980 yılları arasında aile tarımla birlikte hurda plastik toplama işleri yapmıştır.

     1979-1981 yıları arasında 2 sezon Hızırkahya köyünde komisyonculuk yapmıştır.1981 yılından itibaren de şirketin asli merkezini oluşturacak olan komisyonculuğa kumluca toptancı hali 23 numarada iç piyasa tüccarlarına ve ihracatçılara mal temini şeklinde başlamıştır.

       1994 yılında yaş meyve sebze sektöründe kurumsallaşmak amacıyla "Çetinler Tarım Ticaret Ve Paz Ltd Şti" Turan Çetin, Muhammet Çetin ve Ali Çetin ortaklığında kurulmuştur.

      1995 yılında komisyonculuk faaliyetine kumluca komisyon ve ihracat bölümünü destekleyici olması amacıyla Antalya toptancı hali 88 numara devreye sokulmuştur. Şirketleşmeyle birlikte gelen talepler doğrultusunda  ilk ihracat Rusya’ya ve isveç’e   gerçekleştirilmiş, O dönemin şartlarından dolayı İsveç ihracatı belli bir süre Antalya serbest bölgesinden yürütülmüştür. İsveç ve Rusya’dan sonra devreye Moldova ve Gürcistan  hattı girmiştir.2000 yılında ihracat için gerekli olan ambalaj sağlanamadığı için şirketimiz bünyesinde Kumluca’ya ahşap ambalaj konusunda üretim fabrikası kurulmuştur. Ambalaj üretim fabrikasının devreye girmesiyle firmanın ihtiyacı olan ambalaj üretilmiş ayrıca bölgede faaliyet gösteren diğer ihracatçılarında ambalaj ihtiyacı sağlanmıştır.

          Şirketmiz bünyesinde ihracatın gelişmesi ile birlikte 2002 yılında Romanya da bir şube açılmış ve o şube de MİLEXİM  markasıyla Romanya pazarına giriş yapılmıştır.Daha sonraki dönemde şirketimiz marklaşma yoluna gitmiş ve tüm ürünlerinde ve ülkeler de tescilli MİLEXİM markasını kullanmıştır.

         Firmamızın ihracatının yoğunlaşmasıyla birlikte 2003 yılında hal içinde küçük olan tesisler birleştirilerek HACCP-ISO 22000 standarları doğrultusunda gerekli tadilatlar yapılarak modern bir ihracat paketleme tesisi oluşturulmuştur. Şirketimiz 2007-2008 yılında Toplam da 750 parti  ve 15 bin ton yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirmiştir.

     Şirketimiz yukarda bahsettiğimizi İhracatları  Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Romanya, Moldova,İsviçre, Makedonya, Kosova, Bosna hersek ve diğer ülkelere gerçekleştirmektedir. Şirketimiz 2009 sezonunda  1000 parti ve 20.000 ton ihracat hedeflemektedir.Bölge narcılığının gelişmesiyle beraber ve yurt dışındaki müşterilerin talepleri doğrultusunda soğuk hava deposu ihtiyacı gündeme gelmiş ve 2004 yılında şirketimiz bünyesinde  ambalaj fabrikası yanına 500 ton kapasiteli soğuk hava deposu kurulmuştur.  

 

Domates 0
Domates Kokteyl 1
Oval 2
Çeri 2
Çarliston Biber 2
Sivri Biber 2
Dolma Biber 2

Patlıcan 2
Salatalık 2
Silor 2
Dikenli Salatalık 2
Kabak 2
Kapia 2
Üç Burun 2
Fasulye 2
Macar 2
Macar Dolma 2
Sarı Kalifornia 2
Kırmızı Kalifornia 2
Kırmızı Şili Biber 11
Yeşil Şili Biber 19
  gfgfgfgfgfgfgf

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player